Cacao cermoni med GongBad 14 Februari

Cacao cermoni med KlangYOGA och GONG Bad/avslappning

Alla HJÄRTANS Dag
Alla hjärtans dag är en dag att reflektera över kärlekens djupare innerbörd som vänskap empati och gemenskap bortom bara romantaik.
Det kan handla om att uppleva och dela kärlek på ett vis som stärker både individen och relationer.
Att minnas vikten av kärlek till livet och andra levande varelser.
Dagen kan uttrycka tacksamhet för kärleken som delas med andra
Dagen kan påminna oss om att kärleken är universell, en kraft som sträcker sig bortom mänskliga relationer.

Under denna kväll, Välkomnar vi mästerplantan Cacao.
Denna plant medicin med sina kraftfulla egenskaper, hjälper dig att öppna upp ditt hjärta, din inre visdom, sårbarhet och själslig ro.
Den Cermoniella cacao plantan är inte som Marabou med alla sina olika bearbetningar.
Den cermoniella cacaoplantan har växt upp där folk i vördnad, med stor respekt o Kärlek har tagit fram den i århundraden.
Det är den mest rena cacao du kan hitta.
Låt denna fantastiska planta, få stilla ditt sinne, så du lättare kan höra din inre röst och följa din intuition.
Cacaon förenar din kropp sinne och själ så du lättare kan läka, leka o lära.

Du får ta del av Rörelser, Toner och av den Kosmiska portalen av denna Tid, som Kärleksfullt vill lära dig att hitta balans mellan att värdera dig själv och dina behov, fylla dig med självkärlek. Samtidigt som du tar hänsyn till andra. Det är tid att hitta harmoni balans i alla aspekter av livet.
Du tackar Dig själv för allt fram tills, nu kom ihåg, du har din kraft i NUET, just Nu i detta NU. Så accepteraoch släpp dina historier och gamla mönster som bar gnager dig tar energi ifrån dig, som inte längre gagnar Dig.
Manifestera istället dina drömmar/dina önskningar, i drömmarnas värld finns inga gränser, dröm stort Kära du tillåt dig att se att Allt är möjligt.
Tro på Transformationen låt din dröm/ din önskan vara stark. Tro som ett Barn

Du har allt i ditt Hjärta,  så omfamna, dig själv i Hjärtat,  Där du kan att ta emot den Kärlek som vill ges till dig, ta emot fina du. Också för att stärka den du är i din djupaste kärlek till dig själv.
Du gör plats för att möta nya möjligheter . Utifrån var du är just NU.  Fira, känna glädje, nyfikenhet för det du kan transformera med din Kärlek. skapa Harmoni, balans o Livsnjutning

Ha gärna med en egen intuition, eller din framtids dröm, en önskan
Du frigöra blockeringar och släpper gamla mönster som inte längre gagnar Dig.
Alla Hjärtans dag är en kärlekens dag, så var i/ känn ditt hjärta vänd ditt sinne dina tankar in till dig ditt hjärta, hör ditt hjärtas röst. Släpp på kontrollen och låt sinnet stillas så du lättare kan vara i ditt hjärta.
Manifestera dina drömmar/dina önskningar, i drömmarnas värld finns inga gränser, dröm stort Kära du tillåt dig att se att Allt är möjligt.
Tro på Transformationen låt din dröm/ din önskan vara stark. Tro som ett Barn

I Klang Yogan passar Yin Yogans positioner. Där du stannar en stund i positionen.
Andas och låter vibrationerna, toner skölja igen dig ända till cell nivå.
Man har gjort test med klangskålar där man har fyllt skålen med vatten sedan spelat, på skålen.
Utav vibrationerna börjar vattnet att bubbla.
Vi människor består minst av 70% vätska. Våran kropp svara på liknande sätt på tonerna från Klang skålarna. Vätskan i våran kropp bubblar, på så sätt kan våra kroppar renas och släppa på blockeringar.

En skön härlig Yoga som släpper på spänningar, hjälper dig slappna.
Där vi kan ta hjälp utav klossar bolster, de blir som en förlängning utav kroppen.
Vi kan också  göra  dynamiska rörelser som
Solhälsningen.
Vi välkomnar även mantra sången med Kärlek in i tystnaden i meditation med hjälp av andetaget

Efter Yoga passet låter vi Gongens toner ta ner oss än djupare i en skön avslappning o meditation .
Gongen med sina Jordande grundande Toner får dig att slappna av djupare.

NÄR: Lördag 14 Februari
kl 17.00- 20.00

KOSTNAD. 550 KR
Betalning = Anmäld

Hos oss kan du låna
Yoga matta
Filt
Klossar
Bolster

På Tarasyogastudio är det gott om plats. Lokalen är rymlig. Högt i tak

Funderingar och anmälan ring mig gärna
0705382234

Varmt Välkommen
Elisabeth

Information och anmälan kontakta